دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در برج آزادی ؛

نشست خبری هجدهمین جشنواره تئاتر زندانی های سراسر کشور برگزار شد

سینمای نو > سرویس تئاتر>فرزانه شکوریان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو" ، در نشست خبری هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان سراسر کشور كه ٢٨ بهمن در برج آزادی برگزار شد، علی اسماعیلی معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان‌های استان تهران گفت: امسال برای دومین بار استان تهران میزبان هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان خواهد بود و این جشنواره با مشاركت بنیاد فرهنگی هنری بنیاد رودکی در برج آزادی برگزار می گردد.۲۲۰ گروه هنری در مجموعه ۹ زندان استان تهران وجود دارند که ۲۲۰۰ زندانی در این گروه‌ها مشغول به فعالیت هنری هستند، بازگشت به جرم زندانیان حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد است، اما بازگشت به جرم زندانیانی که در گروه‌های هنری  داخل زندان فعالیت می‌کنند حدود ۲ درصد و پائین تر است.

اسماعیلی گفت: جشنواره امسال در سه بخش نمایشنامه خوانی، نمایش خیابانی و نمایش صحنه‌ای در ۲۳ استان برگزار می‌شود و در این دوره ۶۰ اثر به جشنواره ارسال شده است که ۹ اثر در بخش صحنه‌ای، ۶ اثر در بخش خیابانی و ۶ اثر در بخش نمایشنامه خوانی داوری می‌شوند.

 داوران جشنواره امسال فرهاد آئیش، گلاب آدینه و فرهاد قائمیان هستند، همچنین استادانی از جمله علیرضا خمسه، همت و فرهانی در زندان‌ها حضور یافته و نسبت به آموزش زندانیان کمک کردند. همچنین امسال جایزه ویژه سردار شهید سلیمانی با مضمون "ایثار" با حضور خانواده شهید پورجعفری به آثار برگزیده اهدا می‌شود.

در ادامه این نشست، خاكباز مدیر اجرایی برج آزادی، برگزاری این جشنواره ها را در راستای سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فرهنگی هنری رودكی دانست و تاكید كرد، ما در برج آزادی علاوه بر فعالیت های گردشگری و بازدیدی، فعالیت های فرهنگی و هنری و برگزاری جشنواره ها را دنبال می كنیم و امیدواریم با مشاركت در برگزاری جشنواره تئاتر زندانیان سراسر كشور نیز، قدمی در راستای ارتقاء وضعیت فرهنگی و تربیتی، در این حوزه برداشته و شاهد اتفاقات خوبی در پایان این جشنواره باشیم.

در جشنواره امسال برای اولین بار در بخش نمایش خیابانی زندانیان زن نیز اثر خود را به نمایش می‌گذارند.

در پایان این نشست خبری از پوستر این جشنواره با حضور مسئولین اداره كل زندان های استان تهران و همچنین علیرضا حفیظی، رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی رونمایی شد.

هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان سراسر کشور ۴ تا ۷ اسفندماه در مجموعه برج آزادی برگزار می‌ شود.         


١٥:٤٦ - سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٥٥٤    /    تعداد نمایش : ٩٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است