يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با حضور اساتید خوشنویسی ؛

آثار خوشنویسی استاد محمد شهبازی در گالری جاوید افتتاح شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو" ، غلامحسین امیرخانی، کیخسرو خروش، عباس اخوین، محمدحسین عطارچیان، غلامرضا مشعشعی، آیدین آغداشلو از جمله هنرمندانی بودند که در آیین گشایش این نمایشگاه حضور داشتند.

در این نمایشگاه که حاصل چهل سال ممارست و مشق مستمر محمد شهبازی است، چهل اثر خوشنویسی از ایشان به نمایش درآمد.

استاد محمد شهبازی پس ازچهل سال تلمذ نزد اساتید و کسب آموزش و تعلیم در عرصه هنر خوشنویسی اقدام به برپایی اولین نمایشگاه اختصاصی خود نموده و از خوشنویسان صاحب‌نام معاصر و اساتید برتر این هنر در کشور است.

آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه، نشان دهنده سیر هنری این هنرمند در هنر خوشنویسی و دربرگیرنده مضامین عرفانی، فلسفی و اخلاقی هستند و توانایی و مهارت این هنرمند خوشنویسی را در ادامه شیوه و سبک خوشنویسی میرعماد به نمایش درآورده است.

آثار غبارنویسی، چلیپا، سطر و کتابت های ارائه شده در این نمایشگاه در کنار برخی آثار دیگر که توانایی این هنرمند را در ایجاد ترکیب های خلاقانه و ابداعی حروف به رخ کشیده، موجب تحسین صاحب‌نظران و اساتید شد.

استفاده بجا و درست از هنر تذهیب، گل و مرغ و تشعیر در اغلب آثار، جلوه دلنشین‌تری به آنها بخشیده بود.

استاد محمد شهبازی متولدسال 1346 تهران و هنر آموخته محضراستادان عباس اخوین، محمد احصایی و غلامحسین امیرخانی است. وی دارای مدرک درجۀ یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در کسوت استادی این هنر، به پرورش خوشنویسان جوان نیز می‌پردازد، سابقه داوری چندین دوره بینال و جشنواره خوشنویسی ملی و بین المللی را در کارنامه هنری خود دارد. وی در میان اساتید کشور و منطقه، از جمله هنرمندان شاخص معاصر شناخته می شود که در مکتب میرخوشنویسی می کند.

قابل توجه است این نمایشگاه خوشنویسی تا دوم اسفندماه در گالری جاوید واقع در خیابان ولیعصر(عج)، ابتدای خیابان زرتشت غربی، کوچه یزدان، شماره 17، واحد یک و از ساعت 16 تا 20 پذیرای علاقه‌مندان به هنرخوشنویسی است.


١٧:٤٠ - سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٥٥٣    /    تعداد نمایش : ٨٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است