دوشنبه ٠٤ مهر ١٤٠١

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • در سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

سیدمصطفی موتورچی ؛

مشهد ، هشتمین منطقه رویداد آموزشی تئاتر بچه های مسجد شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، موتورچی با اعلام این خبر گفت: نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد«محرابیان» ویژه مربیان مساجد در هشت منطقه از کشور بر اساس تعداد مربیان در هر استان، مسافت و شاخص های دیگر برنامه ریزی شد.

وی افزود: دوره های مذکور تا کنون در هفت منطقه برگزار شده است که منطقه هشتم آن در مشهد مقدس ۲۴ تا ۲۷ مردادماه برگزار می‌شود و به این ترتیب نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد«محرابیان» ویژه مربیان مساجد به  کار خود پایان خواهد داد.

موتورچی ادامه داد: سلسله رویدادهای آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ویژه مربیان مساجد با عنوان محرابیان کار خود را در منطقه یک در جوار حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در شهر قم برگزار شد و روزهای آتی در مشهد مقدس و در محضر امام هشتم، هشتمین و آخرین منطقه آن برگزار خواهد شد.

وی افزود: میانگین هر منطقه با حضور و آموزش بیش از ۴۰ مربی برگزار شد که با احتساب منطقه هشت حدود ۴۰۰ مربی را برای ورود به مرحله بعدی چشم انداز بلند مدت تئاتر بچه‌های مسجد آماده کردیم.

موتورچی در مورد تعداد محدود مربیان مساجد در نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد(محرابیان) گفت: تعداد محدود مربیان در تحلیل و بررسی ما از وضعیت سطح کیفی تئاتر بچه‌های مسجد هر استان کمک بسیاری می‌کرد از این رو در انتخاب مربیان برای شرکت در این دوره ها با دقت بیشتری عمل کردیم.

مسئول دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد ادامه داد: نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد«محرابیان» در هر منطقه به صورت فشرده سه روزه برگزار شد. اساتید این رویداد هم به منظور عدالت آموزشی در سراسر کشور و یکسانی و یکدستی روند آموزشی به صورت ثابت به عهده سید حسین فدایی حسین و محمدرضا آزاد که از آغازگزان و پیشکسوتان تئاتر بچه های مسجد در کشور هستند گذاشته شد.

وی افزود: بلافاصله با پایان برپایی دوره آموزشی منطقه هشتم، از روز ۲۹ تا ۳۱ مرداد کارگاه های تخصصی نویسندگان برگزیده جشنواره های نمایشنامه نویسی گلدسته های ۱ و ۲ را برگزار خواهیم کرد. در این کارگاه ها آموزش های تخصصی نمایشنامه نویسی با رویکرد تئاتر بچه های مسجد مرور می‌شود.

موتورچی ادامه داد: با پایان کارگاه های آموزشی نمایشنامه نویسی برای برگزیدگان جشنواره گلدسته ها، فراخوان سومین جشنواره نمایشنامه نویسی گلدسته ها منتشر می‌شود.

مسئول دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در ادامه به دیگر فعالیت‌های این دفتر اشاره کرد و گفت: اعزام هنرمندان تئاتر به عراق برای حضور در پیاده روی اربعین و اجرای آثار نمایشی باعنوان «روایت راهیان»، سلسله آموزش های تخصصی در شش ماهه دوم سال جاری با برپایی در هشت منطقه و برپایی سلسله رویدادهای تولیدی در سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۱ از دیگر برنامه های دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد است.

موتورچی در پایان گفت: تمامی رویدادهای آموزشی ما در محدوده تئاتر بچه های مسجد به انتشار فراخوان سلسله رویداد تولیدی آن ختم می‌شود تا در مساجد سراسر کشور اجراهای تئاتر داشته باشیم.١٠:٢٠ - جمعه ٢١ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٨٥١٢    /    تعداد نمایش : ٢٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است