سه شنبه ٠٧ تير ١٤٠١

آخرین اخبار :

  • تماشاخانه ایرانشهر
  • نماوا - شبکه نمایش خانگی
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • در سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

توسط مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ؛

مستندهایی با موضوع مفاخر علم ، دین و فقه آماده نمایش شد

سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از واحد اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ، مستند پرتره از گونه‌های جذاب مستندسازی است که در سال‌های اخیر تماشاگران و دوستداران فراوانی یافته است. این روزها بخشی از تولیدات مرکز گسترش در حوزه مستند پرتره است که شامل شخصیت‌ها و مفاخر دینی، سیاسی، ورزشی و علمی می‌شود. شش مستند درباره چهره‌های به یادماندنی در حوزه دین، فلسفه و فقه در مراحل فنی و آماده سازی است.

«آن مرد بسیار» ساخته احمد شریف‌زاده که مورد حمایت مرکز گسترش قرار گرفته پرتره‌ای از زندگی آیت الله محمدتقی بهجت، عارف گرانقدر از زبان فرزندان ایشان است. «عین صاد» به کارگردانی عبدالرضا نعمت الهی شخصیت، زندگی و زمانه مرحوم آیت الله علی صفائی حائری را روایت می‌کند. محمود اسعدی این روزها مشغول تدوین «سرفه قناری و سکته کلمات» است که آثار و احوال استاد علامه محمدرضا حکیمی را روایت می‌کند.

«آیت الله سیدمحمود حسینی شاهرودی» نام مستندی از امیر طیبی با موضوع زندگی این عالم شهیر و روحانی برجسته است. زندگینامه حضرت آیت الله سید مجتبی رودباری عالم برجسته گیلانی، سوژه مستندی از علیرضا جوقه دوست با عنوان «سید مجتبی» است. زندگی آیت الله کوهستانی در مستند «آقاجان» به کارگردانی مصطفی پورمحمدی روایت می‌شود.١٨:٠٥ - پنج شنبه ٢٩ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٩٦٩٨١    /    تعداد نمایش : ٢٤سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است