شنبه ٠٣ مهر ١٤٠٠

آخرین اخبار :

  • cinemayeno.ir
  • پردیس تئاتر شهرزاد - عکس از امیرحسین تاج بخش
  • عرضه در شبکه نمایش خانگی ( نماوا )
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

خانه سینما بیانیه داد :

در رفع مشکلات مردم تا دیر نشده کاری انجام شود

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، متن بیانیه خانه سینما به شرح زیر است : 

با یاد خدا

خوزستانِ ایران ملتی نگرانِ توست ، همه ایران نگرانِ توست سینمای ایران نگران توست . متأسفانه این روزها تصاویر ناخوش آیندی از خوزستان می بینیم این پاره تن ایران ، مهد تمدن عیلام با قدمتی به بلندای تاریخ کشور ، سرزمین رود های خروشان و دشت های حاصل خیز و هورها و تالاب های عظیم و مردمی که ایرانی ترینِ ایران هستند و بوده اند به شرایطی دچار شده اند که بی سابقه است.

شرایط این روزهای خوزستان و سیستان و بلوچستان شایسته ایران ما نیست.

خوزستان بدون شک طی یک صد سال گذشته بخش بزرگی از هزینه های مالی و جانی کشورمان به خصوص در دوران جنگ را جانانه پرداخته است شایسته نیست که مردمانش و پیکرش این گونه زخم خورده رها شوند .

با تأسف بسیار در حالی که انواع و اقسام مصائب و بلایای طبیعی و دست سازِ بشر امنیت و آرامش تمام مردم ایران را به بازی گرفته مردم خوزستان مصیبت بزرگ تری را هم تجربه می کنند که خاک و دام و طبیعت و جانشان را با شدت تمام تهدید میکند . 

خشکسالی بلایی است که می شد و می شود با یاری و همدلی آثار ویرانگرش را تقلیل داد و با مدیریت درست و همراهیِ تمام قوا تأثیراتِ مخربش را بر جان و چهرهِ خوزستان عزیز و دیگر سرزمین های تشنه ایران کاهش داد .

با این که خیلی دیر است اما هنوز هم می شود ثابت کرد همه ایران یکی است ، باید به مهر دست هموطنان گرفتار خشکسالی را گرفت و اسباب نجات از این ورطه خانمان سوز را برایشان فراهم کرد.

به نمایندگی از سینماگران ایران وظیفه خود می دانیم همراه با هموطنان مظلوم خوزستان از تمام مسئولین کشور بخواهیم به حکم قانون در رفع مشکلات مردم بخصوص عوارض خشکسالی و دیگر مصائب خوزستان و ایران بکوشند .

تا دیرتر از این نشده انجام دهید آنچه باید .

خانه سینما٢٢:٢٢ - چهارشنبه ٣٠ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٩١٧٨٠    /    تعداد نمایش : ٧٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است