پنج شنبه ٢١ آذر ١٣٩٨

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

با برنامه‌ریزی قصیده گلمکانی ؛

مجموعه‌ای از فیلم‌های علی عباسی روی پرده می رود

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، "علی عباسـی تقدیـم می‌کند"،  عبارتی بود که برای هر فیلمـی اعتبار می‌آورد ؛ جمله‌ای کـه ابتدای فیلم‌هایی مانند حسن‌کچل ، رضاموتوری، تنگنا، تنگسیر، رشید، نازنین، پنجره، سوته‌دلان و... آمده و در ذهن سینمادوستان ایرانی ماندگار شده است. برخی از بزرگان سینمای ایران آغاز کارشان در دفتر او با نام سازمان سینمایی پیام بوده است؛ از جمله علی حاتمی و عباس کیارسـتمی. برخی دیگر هم مثل امیر نادری ، مسـعود کیمیایی و جلال مقدم گام‌های دوم یا سوم‌شان را در پیام برداشتند.

علی عباسـی شـاید برای متولدان پس از انقلاب نامی نا آشنا باشد ولی برای هم‌نسل‌های پدرانشان سمبلی از موج نوی سینمای ایران است که باری نوستالژیک و مثبت دارد. با این حال، قصیده‌ گلمکانی در دوران تحصیل‌ش در فرانسه مجذوب سرگذشت او می‌شود و شروع به کار بر روی کتابی مربوط به زندگی‌نامه‌ او می‌کند که نتیجه‌ آن می‌شود کتاب «علی‌ عباسی تقدیم می‌کند: روایت یک کابوس سی‌ساله». موضوع اصلی این کتاب مربوط به خبر سوزانده شدن نگاتیو فیلم‌هایش است که باعث دگرگونی احوال عباسی و سپس مهاجرت او شد و به نوعی روایت دغدغه‌های کسانی است که ناخواسته از حرفه‌ مورد علاقه‌شان دور افتاده‌اند و در مواردی مجبور به مهاجرت شده‌اند.  

نمایش این مجموعه فیلم از این پنج‌شنبه ، بیست و چهارم مردادماه در فرش فیلم، با حضور علی عباسی، قصیده‌ گلمکانی و هم‌چنین منتقدین و سینماگران مربوط به هر فیلم آغاز می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر و تهیه‌ بلیت به سایت evento.ir/farshfilm  مراجعه کنید. ٢١:٠٠ - سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٦٤١    /    تعداد نمایش : ٢٤٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است