چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • تئاتر شهر - سالن چهارسو
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

برای حمایت از کودکان سرطانی؛

سیزدهمین نمایشگاه هنرجویان تارا بهبهانی برگزار می‌شود

سینمای نو> سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینمای نو" و به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، «آینده روشن» حاصل تلاش سالانه شاگردان تارا بهبهانی، نقاش و مدرس دانشگاه، است که در قالب 69 تابلوی نقاشی نمایش داده می‌شود و این هنرمندان کودک و نوجوان با قلم‌مو و رنگ رفته‌اند سراغ ترسیم آینده‌ای روشن برای دوستان هم سن و سال‌شان که مبتلا به سرطان ­اند.

تارا بهبهانی مدرس این کودکان هنرمند درباره نمایشگاه «آینده روشن» گفت: مفهوم آینده با هر فرهنگ و فلسفه‌ای تغییر می‌کند. آینده از نظر بعضی دنیایی دور است و مبهم و برای بعضی دست‌یافتنی و پیش چشم. آینده برای کودکان همیشه دنیایی مثبت است. دنیایی روشن و سرشار از خواسته‌ها و آرزوها. کودک با تفکر به آینده امید را می‌آموزد و امید سر منشا بسیاری از موفقیت‌هاست.

در سیزدهمین نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان، بچه ها آینده را به تصویر کشیده‌اند و روشنی و امید در آثارشان موج می‌زند.

آنها در لحظه لحظه خلق آثارشان از صمیم قلب آرزو می‌کنند که آینده برای همه دلچسب و گوارا باشد. آنها تحمل غم و درد و رنج را ندارند. ذهنیت آنها از کودکان مبتلا به سرطان تصور دوری ست که این نمایشگاه بهانه ای می شود که واقعیت ها را بهتر بشناسند و دست دوستی و همراهی برای همسالان خود دراز کنند.

او ادامه داد: در این سیزده سال با بیش از 500 هنرجوی کودک و نوجوان در زمینه نقاشی و پرورش خلاقیت کار کردم و نتیجه هر سال با نیت کمک  به کودکان مبتلا به سرطان در محک به معرض دید تماشاچیان قرار داده شده و هدف همیاری و همدلی و  ایجاد حس مسئولیت‌پذیری برای نسل‌های امروز و فردا از اهداف من در این سال‌ها بوده است. رمز موفقیت بسیاری از بزرگان در تاریخ زندگی بشر شناخت همین واقعیت‌ها  و درک مسئولیت و همدلی با همنوعان خویش بوده است. امیدواریم این نمایشگاه بارقه‌ای باشد برای ایجاد شور و امید نقاشان کوچک و پراستعداد ما و از طرف دیگر کودکان مبتلا به سرطان.

تارا بهبهانی، نقاش و پژوهشگر هنر، 17 سال است که در زمینه آموزش نقاشی به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند. بیش از 500 هنرجوی کودک و نوجوان را در این سال‌ها در زمینه نقاشی و خلاقیت هنری پرورش داده و و با حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی، جوایز متعددی از بی‌ینال‌های مختلف در خارج از کشور گرفته است.

این نمایشگاه دو روزه ساعت ۱۶ پنجشنبه 29 فروردین 1398 افتتاح می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند در روزهای 29 و 30  فروردین از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای دیدن این آثار به آدرس میدان اقدسیه، ابتدای بزرگراه ارتش، سه‌راه ازگل، بلوار شهید مژدی، بلوار محک، موسسه خیریه و بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک مراجعه کنند.

عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه، صرف درمان کودکان مبتلا به سرطان موسسه محک می‌شود.١٠:١٥ - سه شنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٧٧٢٤٤    /    تعداد نمایش : ٨٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است