دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨

آخرین اخبار :

  • تماشاخانه سپند
  • تماشاخانه ایرانشهر - سالن استاد سمندریان
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی سیما ؛

فیلم های تلویزیونی انتخابی شبکه شما برای آخر هفته اعلام شد

سینمای نو > سرویس تلویزیون

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و اعلام روابط عمومی سیما ، مشروح فیلم های در نظر گرفته شده برای پخش از شبکه شما به شرح زیر است :

فیلم تلویزیونی «عبور از تاریکی» به کارگردانی عبدالرضا صادقی جهان، پنج‌شنبه 20 دی ماه ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد.

فیلم داستان اولین سال های پیش از انقلاب اسلامی است و نصیر، نوجوان با هوش و محصل دورۀ ابتدایی که پدر و مادر خود را از دست داده به دلیل مشکلات زیاد و مخالفت پدر بزرگ فقیرش قادر به ادامه تحصیل نیست. در این اثنا فردی روحانی  به نام شیخ  محمود که به تازگی به روستا آمده وظیفۀ امامت جماعت مسجد روستا را برعهده گرفته با نصیر آشنا شده و مقدمات ادامه تحصیل او را فراهم می آورد و با همیاری کمیته امام خمینی(ره) این امر محقق می شود. اکنون سی سال از آن دوران گذشته و نصیر مهندس صاحب تخصص در تکنولوژی ساخت دستگاه های پیشرفته در زمینه تولید انرژی برق شده است. مدیر کارخانه از نصیر می خواهد که او به دلیل تحریم ها و فشارهای خارجی مسئولیت راه اندازی دستگاه ها را برعهده گیرد اما نصیر نمی پذیرد، چرا که قصد خروج از کشور برای ادامۀ تحصیل دارد. در این موقع نصیر خبر فوت شیخ محمود را می شنود . او متاثر از این ضایعه راهی روستا شده و ...

عبدالرضا اکبری،نازنین رحیمی، رضا توکلی و سیروس همتی در فیلم تلویزیونی «عبور از تاریکی» هنرنمایی کرده‌اند.

*************************************

فیلم تلویزیونی «سبد گلی برای اتاق ریکاوری» به کارگردانی محسن منشی ‏زاده، جمعه 21 دی ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: در زمان جنگ یکی از رزمندگان جهت بردن کمک‏ های امدادی برای جبهه به بیمارستان می رود و متوجه می‏ شود همسرش که باردار است در همان بیمارستان بستریست و در اتاق عمل به سر می ‏برد، اما از آنجا که وقتی برای ماندن ندارد و باید سریع کمک‏ های امدادی را به بیماران پشت جبهه برساند از خانم پرستاری که همراه دخترش در اتاق پرستاری بود خواهش می‏ کند قلم و کاغذی در اختیارش بگذارند تا برای همسرش یادداشتی بنویسد، اما مداد رنگی‏ های دختربچه سبب می‏ شود او سبد گلی را نقاشی کند و از خانم پرستار خواهش می ‏کند که آن را به همسرش برساند ولی از آن جایی که پرستار شهید می‏ شود این نقاشی هیچ وقت به دست همسر آن مرد نمی‏ رسد تا این که سال‏ ها بعد دختربچه ‏ای که آن روزها مادر پرستارش را از دست داده بود حالا خودش در همان بیمارستان پرستار شده و در حالی که خانمی در اتاق انتظار با او هم کلام می‏ شود متوجه می‏ شود این زن همسر همان شهید است و خانمی که در اتاق ریکاوری است فرزند اوست، بنابراین نقاشی آن شهید را که قاب کرده بود و به دیوار بیمارستان زده بود تقدیم همسر آن شهید می ‏کند و این چنین سبد گلی نیز برای اتاق ریکاوری هدیه می ‏شود.

علی نیکومنش و فاطمه دسترنج در فیلم تلویزیونی «سبد گلی برای اتاق ریکاوری» بازی کرده‌اند.٠٩:١٠ - پنج شنبه ٢٠ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٧٥١٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است