دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨

آخرین اخبار :

  • تماشاخانه سپند
  • تماشاخانه ایرانشهر - سالن استاد سمندریان
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

در یک نمايشگاه گروهی نقاشى ؛

«هندسه درون پویی» در گالری آس روی دیوار می رود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، در این نمایشگاه که به کوشش «پرهام دیده ‌ور» برگزار می شود، آثار هنرمندانی همچون رضا حسينى، فرح ابوالقاسم ، ساسان نصيرى، عيسى جبارى، همايون تك، حسين چراغچى، شيما خشخاشى، مانى مهرزاد، فتان دهقان، الهام روشنى، سياوش حاتم و دانيال ملانوروزى به نمایش گذاشته خواهد شد.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «هندسه درون پویی؛ فارغ از تموجات ناگزير روزمره، هنرمند از ضمیر خود به بازآفرینی هستی دست میزند. گويی به مراقبه نشسته است، تا به این واکاوی خودآگاهانه، ورای تمام مرزهای عینیت یافته به گویشی درونی دست یابد تا شاید کنشی را به جهان سرایت دهد، که خود ریشه در واکنشی است که جهان از او طلب کرده است. بدین درون پویی تمام هستی از خرد و کلان، در نگاه هنرمند نیست می شود و دگر بار نقش می گیرد، چون ماهیت ملموس گیتی که در دل هر ذره محصور، رهایی نور پنهان است. این بازآفرینى که در اثر هنری تجسم یافته، جدا از گزند روزمرگی ، در درون خود پویشی جاودانه مى يابد و به بازتابی انتزاعی از حقیقت بدل مى گردد.

آثار پیش رو حاصل این سیر درون پویی هنرمندان حاضر است. گاه رنگ و فرم هاى تداعی گرند، گاه یک چشم انداز و شايد هندسه ای خود پرداخته و در عین حال شاید هیچ یک از این نباشد. در این میان مراقبه ی هنرمند گاه به خلق اثر ختم نمی شود، و اين مخاطب و هنرمند هستند كه هر یک رویکرد خویش را می جوید و در این تجربه يگانه سهیم می شوند. پرهام ديده ور - مهر ١٣٩٧»

«هندسه درون پویی» جمعه ٢٠ مهر ماه ساعت ١٦ الی ٢٤ افتتاح می شود و تا ٤ آبان ادامه دارد. علاقه مندان می توانند جهت بازدید به شريعتى، بالاتر از پل رومى، جنب بانك پارسيان، شماره ١٨٣١، گالرى آس مراجعه کنند.١١:٢٢ - پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٦٠٠    /    تعداد نمایش : ٩٤سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است