يکشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٧

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • ساخته محسن امیریوسفی - برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

برای هشتمین دوره ؛

فراخوان جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات منتشر شد

سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند     

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از ستاد خبری هشتیمن جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان ، فراخوان هشتمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان اعلام شد.

این دوره از جشنواره در چهار بخش مسابقه ملی شامل فیلم‌های کوتاه  داستانی، مستند و پویانمایی، فیلم‌نامه کوتاه با موضوع اصلی احسان و نیکوکاری و با موضوعات ویژه اخلاق و مفاهیم آسمانی آن و نقد انحطاط اخلاقی و ارزش های فراموش شده اجتماعی، جامعه از نگاه جوانان؛ خواست‌ها و نیازهای جوانان، تسهیل گری وکارآفرینی اجتمـاعی، زن و ارزش های آن در جامعه ، آب حفظ منابع  ارزشمند آن ، روش‌هـای بهینه مصرف انرژی ، حفظ و احیای محیط زیست و فضاهای مجازی و تأثیر آن برجامعه برگزار می‌شود.

همچنین در این دوره از جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان برای نخستین بار مسـابقه ملی " شهر درقاب تصویر" به منظور کشف ایده‌های ناب  فیلمسازان جوان کشور و روایتی نو از مضمون  نیکوکاری  درشهر، درقالب فیلم کوتاه و با موضوعات حقوق شهرونـدی و تأثیر آن در روابط انسانی و اجتماعی، شادابی و نشاط اجتماعی، شهر ایمن ،شهر پاک، خـانه و خـانواده و سبک زنـدگی ایـرانی- اسلامـی و هر موضوعی که مسائل شهری را در بر گیرد ، برگزار می‌کند.

فیلمسازان و علاقه مندان می‌توانند فیلم‌های کوتاه داستانی -مستند و پویانمایی خود را با موضوعات زیر از شهر خود تهیه کرده وبه دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مسابقه مستند پورتره نیز از دیگر بخش‌های جدید جشنواره حسنات است که در هشتمین دوره آغاز به کار می‌کند.  فیلمسازانی که فیلم های کوتاه مستندی را با موضوع خیــّرین و نام آوران علــم و هــنر تهیه نموده اند ، می توانند دراین بخش شرکت کنند.

بخش مسابقه دانشجویی اصفهان نیز به منظور کشف استعدادهای جوان در حوزه سینما و فیلم کوتاه در شهر اصفهان، دانشجویان مراکز دانشگاهی ، هنرآموزان مراکز آموزشی و انجمن‌های سینمای جوانان استان اصفهان از نوآوری‌های مسئولان برگزاری جشنواره حسنات در دوره هشتم است که در این بخش علاقه مندان می‌توانند فیلم‌های کوتاه داستانی-مستند و پویانمایی خود را که باموضوعات جشنواره تهیه شده باشند، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

شایان ذکرست ارایه گواهی و مستندات مکتوب از مراکز مذکور برای دانشجویان و هنرآموزان  به دبیرخانه جشنواره الزامی است.

گفتنی است مدت زمان آثار تولید شده در بخش‌ سینمای ملی ، مستند پورتره و مسابقه دانشجویی اصفهان حداکثر 30 دقیقه اعلام شده است و علاقه مندان در بخش شهر در قاب تصویر نیز باید آثار خود را تا حداثر پنج دقیقه تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

برای شرکت در جشنواره تکمیل فرم فقط از طریق سایت جشنوارهhasanatfilm.ir امکان پذیر است و دریافت کد از سایت به ازای هر اثر ثبت شده الزامی است . لازم است نام فیلم ، نام فیلمساز ، شماره تماس فیلمساز و کد دریافتـی اثـر روی DVD نوشته شود

همه آثار ارسالی می بایست با بالاترین کیفیت ضبط شده ارسال شوند .فیلم‌های ارسالی می‌بایست به صورت ( فایل دیتا ) بر روی DVDهای 9  و‌ یا 4.7 گیگابایت و یا flash memory  باشند. ضمناً فیلم‌های ارسالی حتماً در قالب سیستم پخش 25 فریم pal ارائه شوند. در غیر این صورت پس از راهیابی اثر به بخش مسابقه هر نوع مشکل در نمایش فیلم به عهده فیلمساز می‌باشد.

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات تا 1 آبان ماه اعلام شده است.

علاقه مندان برای مطالعه کامل فراخوان هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات می‌توانند به نشانی الکترونیکی hasanatfilm.ir  مراجعه کنند.١٣:١٣ - جمعه ١٩ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٠١١    /    تعداد نمایش : ١١٥سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است