شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

در راستای برنامه‌های ویژه عید فطر ؛

سازمان فرهنگی هنری شهرداری جشنواره فیلم و عکس برگزار می کند

سینمای نو > سرویس فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو "، در ابتدای نشست سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و رییس کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد برگزاری نماز عید فطر با خیر مقدم به اهالی رسانه و تبریک عید فطر گفت: ستاد برگزاری نماز عید فطر هشت کمیته مشخص دارد که یکی از آنها کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد برگزاری نماز عید فطر است که امسال توفیق برگزاری آن برعهده بنده است. در این خصوص جلسات منظمی در خود کمیته و همچنین جلساتی برای هماهنگی با هفت کمیته دیگر برگزار شد.

اوحدی با اشاره به رویکر برنامه‌های عید فطر گفت: هدف این است که امسال با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برگزاری عید سعید فطر که به عنوان بزرگترین عید مسلمانان است متفاوت با سال‌های گذشته در زمینه فرهنگی برگزار شود. همچنین با توجه به جنایات اخیر صهیونیسم به فلسطین و انتقال سفارت آمریکا به سرزمین قدس، فعالیت‌های فرهنگی با هدف اطلاع‌رسانی و افشاگری برگزار می‌شود. در همین راستا دو کارگروه محتوایی و تبلیغاتی برای بررسی و جمع‌بندی کارهای محتوایی و تبلیغاتی تشکیل شده است.

وی در بخش دیگری از نشست به برگزاری جشنواره فیلم و عکس در همین راستا اشاره کرد وی گفت به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب به 40 نفر از برگزیدگان این جشنواره چوایزی اهدا می شود ، اوحدی خاطرنشان کرد به زودی فرخوان این جشنواره منتشر خواهد شد  

رییس سازمان فرهنگی هنری با اشاره به برگزاری ۱۵ ویژه‌برنامه برای عید سعید فطر گفت: ۵ برنامه پیش از مراسم نماز عید فطر برگزار می‌شود. با هماهنگی مخابرات ایران ۶۰ میلیون پیامک با موضوع اهمیت و حضور مردم در نماز عید سعید فطر، به مشترکین سه اپراتور ارسال می‌شود. همچنین با هماهنگی سازمان زیباسازی شهرداری تهران بیش از ۱۰ هزار مترمربع فضا شامل بیلبورد‌ها با نگاه به نماز عید فطر در طول ۴۰ سال، با محتوایی از تصاویر و تعابیر مختلف به نمایش گذاشته می‌شود.

وی افزود: از دیگر برنامه‌هایی که پیش از نماز عید فطر برگزار می‌شود می‌توان به نورافشانی در ۱۲ میدان اصلی و بوستان‌های تهران اشاره کرد که پنجشنبه شب عید فطر اجرا می‌شود. همچنین دو تیزر تبلیغاتی تهیه شده است که از فردا در رسانه ملی پخش می‌شود. اجرای برنامه‌های پیرامونی مصلای تهران از دیگر برنامه‌هاست.

سعید اوحدی با اشاره به برنامه‌هایی که در روز عید سعید فطر برگزار می‌شود، گفت: طی هماهنگی‌های انجام شده با وزارت آموزش و پروش و معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، امسال شاهد حضور سازمان دانش‌آموزی در مراسم نماز عید فطر هستیم. همچنین با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش مسابقه‌هایی طراحی شده است. در یکی از این مسابقه‌ها روزه‌اولی‌ها می‌توانند از اولین تجربه بندگی خود متنی بنویسند و این دلنوشته را همراه خود به نماز عید فطر در مصلای تهران بیاورند. این نوشته‌ها جمع‌آوری می‌شود و پس از بررسی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به ۴۰ دلنوشته زیبا جوایزی اهدا می‌شود. همچنین مسابقه عکس و فیلم از نماز عید فطر و حواشی آن برای دانش‌آموزان، مردم عادی و حرفه‌ای‌ها برگزار می‌شود.

رییس کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد برگزاری نماز عید فطر در ادامه افزود: از نمازگزاران با گلاب استقبال می‌شود و پس از پایان، نمازگزاران توسط یک بالگرد گل باران می‌شوند و تعداد ۴۰ هزار شاخه گل هنگام خروج توسط دانش‌آموزان به نمازگزاران تقدیم می‌شود. همچنین هشت نگارگذر با رویکر تجلیل از خانواده شهدا فرمایشات رهبری و امام خمینی(ره) در جایگاه عید برپا می‌شود که یکی از این نگارگذرها که در مسیر تردد مهمان‌های خارجی است به دو زبان عربی و انگلیسی نیز ترجمه شده است.

اوحدی در ادامه برنامه‌های ویژه نماز عید سعید فطر به ۵ سایبان فرهنگی اشاره کرد و گفت: فعالیت این پنج سایبان از ساعت ۶ صبح شروع می‌شود و تا نیم ساعت قبل از آغاز نماز ادامه دارد. در این مکان‌ها فعالیت‌های مختلف فرهنگی همچون؛ نقاشی، تواشیح، قرائت قران، مسابقه و... برگزار می‌شود. فعالیت این سایبان‌های فرهنگی همزمان از رسانه ملی پخش می‌شود تا دعوتی باشد برای حضور جمعی که امسال پیام جدی در حوزه بین‌الملل خواهد داشت. همچنین در ۱۲ ایستگاه صلواتی بعد از نماز و هنگام بدرقه با بسته‌های ساده صبحانه که هزینه آن توسط خیرین پرداخت شده است، از نمازگزاران پذیرایی می‌شود.

رییس سازمان فرهنگی هنری افزود: در مقابل چهار در اصلی مصلای تهران ۱۰ حجله و در مجموع ۴۰ حجله از شهدای مدافع حرم و فزندان آنها به همراه وصیت‌نامه پدرانشان، قرار دارد. برای جلوگیری از اسراف با هماهنگی شهرداری منطقه ۷ دعای نماز عید فطر به صورت بنر‌های بزرگ چاپ و در صف‌های نماز قرار می‌گیرد. همچنین برنامه‌ای با حضور هزار سحرخیز کوچک به همراه مادرانشان در روز عید فطر ساعت چهارده از شبکه دو پخش می‌شود.

سعید اوحدی در خصوص تسهیل رفت و آمد مردم به مصلای تهران برای نماز عید فطر گفت: طی هماهنگی با سازمان اتوبوسرانی، اتوبوس‌هایی در مقابل فرهنگ‌سراهای تهران برای خدمت به نمازگزاران آماده است. 

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پایان از رسانه ملی، مخابرات، نیروی انتظامی، سازمان زیباسازی و همه نهادهایی که در این راستا همکاری کردند، تشکر کرد٠٩:٢٨ - چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٦٩٧٥٧    /    تعداد نمایش : ١٢٤سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است