دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧

آخرین اخبار :

  • با کارگردانی احمدرضا معتمدی ، برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • با کارگردانی مسعود جعفری جوزانی - برنامه سینماهای کشور



  چاپ        ارسال به دوست

با برگزاری مراسم اختتامیه ؛

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برگزیدگان خود را شناخت

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، در ابتدای مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ، رضا رشیدپور از ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره فیلم فجر دعوت کرد که روی صحنه بیاید.  دبیر جشنواره فیلم فجر ضمن خوش آمدگویی درباره هشت سال دفاع مقدس و دلاوری دلاورمردان مدافع حرم و از سال 59 و زمان موشک باران گفت.

در ادامه سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روی صحنه آمد و پیام رئیس جمهور را قرائت کرد و بعد از آن رشیدپور با اعلام اسامی کاندیداها ، برندگان هر بخش را اعلام کرد .

در اولین بخش اهدای جوایز ، سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه به فیلم "حیوان" ساخته بهمن و بهرام ارک اهدا شد.

در ادامه اسامی نامزدهای هر بخش به شرح زیر اعلام و برنده سیمرغ بلورین هر بخش تعیین گردید.

  • نامزدهای بهترین جلوه های بصری:

بمب (محمد لطفعلی)

به وقت شام (سیدهادی اسلامی)

تنگه ابوقریب (حسن ایزدی ، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی)

چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی)

سرو زیر آب (محمد خاکزاد)

لاتاری و ماهورا (سینا قویدل)

سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه بصری اهدا شد به فرید ناظرفصیحی برای فیلم چهارراه استانبول

  • نامزدهای بهترین جلوه های ویژه میدانی

  بمب (عباس شوقی)

  به وقت شام (محسن روزبهانی)

  تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)

  سرو زیر آب (محسن روزبهانی)

  ماهورا (حمید رسولیان)

سیمرغ بلورین بهترین جلوه ویژه میدانی اهدا شد به محسن روزبهانی بریا فیلم تنگه ابوقریب

  • نامزدهای بهترین چهره پردازی

  تنگه ابوقریب (سعید ملکان)

چهارراه استانبول (عباس عباسی)

دارکوب (فاطمه کمالی، زهرا کمالی)

شعله ور (مهرداد میرکیانی)

کامیون (بابک اسکندری)

سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی اهدا شد به سعید ملکان برای تنگه ابوقریب

  • نامزدهای بهترین طراحی صحنه

  بمب (محسن شاه ابراهیمی)

  تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)

  دارکوب (آیدین ظریف)

  سرو زیر آب (عباس بلوندی)

  سوء تفاهم (کیوان مقدم)

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه اهدا شد به عباس بلوندی برای سرو زیرآب

  • نامزدهای بهترین طراحی لباس

بمب (سارا خالدی زاده)

خجالت نکش (رعنا امینی)

سوء تفاهم (سارا سمیعی)

شعله ور (سوسن نوروزی)

مغزهای کوچک زنگ زده (مارال جیرانی)

سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس اهدا شد به سارا خالدی زاده برای فیلم بمب یک عاشقانه

  • نامزدهای بهترین صداگذاری

امپراطور جهنم (بهمن بنی اردلان)

به وقت شام (علیرضا علویان)

تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)

شعله ور (امین شریفی، بابک شکیبا)

مغزهای کوچک زنگ زده (علیرضا علویان)

سیمرغ بهترین صداگذاری اهدا شد به علیرضا علویان برای فیلم به وقت شام و مغزهای کوچک زنگ زده

  • نامزدهای بهترین صدابردار

بمب (ایرج شهزادی)

به وقت شام (طاهر پیشوایی)

تنگه ابوقریب (رشید دانشمند)

سوء تفاهم (مهران ملکوتی)

مغزهای کوچک زنگ زده (مهران ملکوتی)

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری اهدا شد به رشید دانشمند برای تنگه ابوقریب

  • نامزدهای بهترین موسیقی متن

به وقت شام (کارن همایونفر)

بمب (النی کاریندرو)

تنگه ابوقریب (حامد ثابت)

دارکوب (بهزاد عبدی)

شعله ور (سهراب پورناظری)

عرق سرد (کارن همایونفر)

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن اهدا شد به کارن همایونفر برای فیلم به وقت شام

  • نامزدهای بهترین تدوین

به وقت شام (مهرداد خوشبخت)

دارکوب (فرامرز هوتهم)

عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان)

کامیون (مصطفی خرقه پوش)

مغزهای کوچک زنگ زده (مهدی سعدی)

سیمرغ بلورین بهترین تدوین اهدا شد به بهرام دهقانی و محمد نجاریان برای فیلم عرق سرد

  • نامزدهای بهترین فیلمبرداری

بمب (محمود کلاری)

تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)

سرو زیر آب (علیرضا زرین دست)

عرق سرد (فرشاد محمدی)

مغزهای کوچک زنگ زده (پیمان شادمانفر)

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری اهدا شد به علیرضا زرین دست برای فیلم سرو زیر آب

  • نامزدهای بهترین نقش مکمل زن

سحر دولتشاهی برای فیلم های عرق سرد، چهارراه استانبول

لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

نگار عابدی برای فیلم دارکوب

هدی زین العابدین برای فیلم عرق سرد

سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل زن اهدا شد به سحر دولتشاهی برای چهارراه استانبول و عرق سرد

  • نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد

پژمان جمشیدی برای فیلم سوء تفاهم

جمشید هاشم پور برای فیلم دارکوب

سیامک انصاری برای فیلم بمب

فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول

نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد اهدا شد به جمشید هاشم پور برای فیلم دارکوب

  • نامزدهای بهترین نقش اول زن

باران کوثری برای فیلم عرق سرد

سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش

ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول

مهناز افشار برای فیلم دارکوب

هانیه توسلی برای فیلم سوء تفاهم

سیمرع بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن اهدا شد به سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

  • نامزدهای بهترین نقش اول مرد

امیر جدیدی برای فیلم های تنگه ابوقریب ، عرق سرد

امین حیایی برای فیلم شعله ور

بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب

رضا عطاران برای فیلم مصادره

سعید آقاخانی برای فیلم کامیون

نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

دیپلم افتخار بهترین نقش اول مرد اهدا شد به امین حیایی برای فیلم شعله ور

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد اهدا شد به امیر جدیدی برای تنگه ابوقریب و عرق سرد

  • نامزدهای بهترین فیلمنامه

بمب (پیمان معادی)

سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر،  حامد باشه آهنگر)

شعله ور (هادی مقدم دوست، حمید نعمت اله)

کامیون (کامبوزیا پرتوی)

مغزهای کوچک زنگ زده (هومن سیدی)

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه اهدا شد به کامبوزیا پرتوی برای فیلم های کامیون و هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم فجر اهدا شد به پیمان معادی برای فیلم بمب، یک عاشقانه

  • نامزدهای بهترین کارگردانی

به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا

تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی

دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی

سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر

کامیون به کارگردانی کامبوزیا پرتوی

مغزهای کوچک زنگ زده به کارگردانی هومن سیدی

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی اهدا شد به ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم به وقت شام و بهرام توکلی برای فیلم تنگه ابوقریب

  • نامزدهای بهترین فیلم

بمب به تهیه کنندگی پیمان معادی و احسان رسول اف

به وقت شام به تهیه کنندگی محمد خزاعی

تنگه ابوقریب به تهیه کنندگی سعید ملکان

دارکوب به تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی

سرو زیر آب به تهیه کنندگی سیدحامد حسینی

کامیون به تهیه کنندگی کامبوزیا پرتوی

مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه کنندگی سعید سعدی

سیمرغ بلورین بهترین فیلم اهدا شد به سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب

سیمرغ بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه اهدا شد به هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

سیمرغ بلورین بهترین فیلم اولی اهدا شد به رضا مقصودی برای فیلم خجالت نکش

سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی اهدا شد به سید حامد حسینی برای فیلم سرو زیر آب

سیمرغ بلورین فیلم برگزیده تماشاگران اهدا شد به هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و تهیه کنندگی سعید سعدی



٢٣:٢٥ - يکشنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٦٧٤١٢    /    تعداد نمایش : ١٦٧







سینمای ایران در گذر تاریخ



فیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است