يکشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٧

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • ساخته محسن امیریوسفی - برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

در گالری هپتا ؛

کارگاه «کلاژ دیجیتال ؛ از ایده تا اجرا» برگزار می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، این کارگاه که با حضور «پژمان دیانی» اجرا می‌شود، در حاشیه نمایشگاه «ریسایکل‌بین» برگزار می‌گردد.« recycle bin» نمایشگاه گروهی هنر دیجیتال است و در سه بخش عکاسی، اینستالیشن و پرفورمنس و به کوشش «پژمان دیانی» مورخ جمعه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۶ در گالری هپتا آغاز به کار کرده است.

هنرمندان بخش عکاسی با سوژه قرار دادن سطل زباله شهری، به بیان تصاویر ذهنی آزاردهنده فردی و اجتماعی پرداخته اند. مخاطب در مواجهه با آثار می‌تواند در فرآیند مشابه‌سازی بازدید در اینستاگرام، به لایک کردن و کامنت گذاشتن برای آثار درون گالری بپردازد و هنرمند را در کنشی جمعی برای تکمیل اثر کمک کند. هنرمندان این بخش امیرانعامی، امیر ایمانی، علی حسینی، پژمان دیانی، راحیل مرادی و هستی مقصودی اند.

در بخش چیدمان، عرفان عشوریون با ارائه اثر چیدمانی از گرافیک، حجم و صوت، کلاژی صوتی را می‌سازد که در تعامل با مخاطبان از مخاطب اثر می خواهد بدترین یا عجیب‌ترین خبری که شنیده است را در قالب صوت به اثر کلاژ کند.

در بخش پرفورمنس پژمان دیانی با ساخت فضایی چیدمانی از روزنامه های مچاله شده و پرتیراژ مرجوعی در یک ماه اخیر شهر تهران با حضور در قفسی توری شکل و معلق و با در دست داشتن تبلت و خواندن اخبار و نگاه کردن به ویدئوهای شبکه های اجتماعی به بیان دفن شدن انسان معاصر در هجوم تصاویر جهان برساخته رسانه های فردی و اجتماعی و نیز چاپی و دیجیتال پرداخته است که مخاطب با در اختیار داشتن حجمی از روزنامه ها، به انتخاب خود تصویری از روزنامه ها را مچاله کرده و پرتاب کرده و روند دفن شدن انسان معاصر در جهان رسانه ها را تسریع می بخشد.

کارگاه یک‌روزه کلاژ دیجیتال از ساعت ۱۷ تا ۲۰ روز دوشنبه ۲۳ بهمن در گالری برگزار می‌گردد. شرکت در این کارگاه رایگان است. همچنین نمایشگاه «Recycle Bin» تا ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ در گالری هپتا برپا خواهد بود و پذیرای علاقه‌مندان به هنر دیجیتال و تعاملی است. ساعات بازدید در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ۱۱ تا ۲۰ و در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ تا ۲۰ است.

گالری هپتا در خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده است.٢٠:٤٠ - يکشنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٦٧٤٠٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٣سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است