يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • با کارگردانی هومن سیدی - برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

121 هزار نفر تماشاگر مستقل شدند ؛

گزارش تئاتر مستقل تهران از 21 ماه فعالیت منتشر شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از مجموعه تئاتر مستقل تهران در راستای فعالیت 21 ماهه خود (تا پایان شهریور ماه 1396) گزارشی از عملکرد بخش های مختلف خود ارائه می دهد که به شرح زیر است:

*سالن تئاتر مستقل

سالن تئاتر مستقل در 21 ماه فعالیت خود میزبان نمایش های «آن هلی» اثر گروه تئاتر زار از کشور لهستان ، «خدای کشتار» به کارگردانی علی سرابی ، «دکلره» و «آوازه خوان» به کارگردانی مهدی کوشکی، «شلوار جین آبی من» و «اسلحه ناموس منه» به کارگردانی احسان گودرزی، «باد شیشه را می لرزاند» و «رویای یک شب نیمه تابستان» به کارگردانی مصطفی کوشکی، «دوشس ملفی» به کارگردانی محمد رضایی راد، «سوراخ» جابر رمضانی، «رومئو و ژولیت» به کارگردانی هستی حسینی، «تو با کدام باد می روی؟» به کارگردانی کمال هاشمی، «شنیدن» و «در میان ابرها» به کارگردانی امیررضا کوهستانی، «مداربسته» به کارگردانی پگاه طبسی نژاد، «نامه های عاشقانه از خاورمیانه» به کارگردانی کیومرث مرادی، «تقدیم به ایتالوکالوینو» به کارگردانی منصور صلواتی بوده است که در مجموع 147/121 هزار نفر به تماشای این آثار نشستند. متوسط تماشاگر هر اجرای عمومی در تئاتر مستقل تهران 571/7 هزار نفر است و میانگین باکس هر نمایش 50 اجرا است.

تئاتر مستقل تهران به عنوان یک کمپانی کاملا مستقل در فعالیت 21 ماهه تولیدات خود را نیز به صحنه برده است که در این بین، نمایش «رویای یک شب نیمه تابستان» به کارگردانی مصطفی کوشکی با 163 اجرا توانست رکورد تازه ای را در اجرای عمومی تاریخ نمایش بعد از انقلاب به ثبت برساند که در مجموع میزبان 35 هزار تماشاگر بوده است.

این کمپانی در راستای سیاست هدف دار خود، از گروه های نمایشی جهت اجرا در مستقل دعوت به عمل می آورد و بر این رویکرد استوار است.

همچنین نمایش «رویای یک شب نیمه تابستان» توانست در سی و پنجمین جشنواره بین امللی تئاتر فجر جوایزی همچون تندیس اول طراحی گریم، تندیس طراحی لباس، تقدیر بازیگری، تقدیر طراحی صحنه و در پانزدهمین جشن کانون منتقدین بهترین چهره پردازی، بهترین طراحی صحنه، بهترین بازیگر مرد، بهترین نمایش سال را کسب کند.

نمایش «دوشس ملفی» کاری از محمد رضایی راد نیز در جشن انجمن منتقدان خانه تئاتر توانست عنوان نمایش برگزیده این جشن را از آن خود کند.

*مرکز مشاوره مستقل

نخستین مرکز تخصصی مشاوره تئاتر با مدیریت علی اصغر دشتی به عنوان یكی از بخش های فعال تئاتر مستقل تهران  در اول آبان ١٣٩٥ در ١٠ واحد تخصصی و با همكاری ٢٨ مشاور و با حضور 180 دانشجو و با تشریح برنامه های این مركز افتتاح شد.

فعالیت های این مركز تا پایان سال ١٣٩٥ عبارت بوده اند از:

- ارائه ی بیش از ٥٠ ساعت مشاوره خصوصی به دانشجویان و جامعه جوان تئاتر در واحدهای تخصصی مختلف.

-اعلام فراخوان و برگزاری كارگاه- مشاوره های تخصصی در شاخه های كارگردانی، طراحی نور، پرفورمنس آرت و...

-_ برگزاری كارگاه - مشاوره  بین المللی بدن، صدا، آكوستیك با حضور انریکو پیتوتزی، میرلا مسترو ناردی از ایتالیا با همكاری گروه موج با حضور ١٥ شركت كننده.

- برگزاری جلسات مشاوره تخصصی حوزه بدن، حركتو كوریوگرافی با حضور پروین هادی نیا كریوگرافایرانی - سوئیسی.

-برگزاری سه نشست تخصصی و تشریح برنامه های مركز مشاوره برای روسای انجمن های نمایش و هنرمندان استان های ،گیلان، گرگان ،چهارمحال و بختیاری،خراسان رضوی،اصفهان و...

گفتنی است نخستین مركز تخصصی مشاوره تئاتر در واحدهای تخصصی كارگردانی، نمایشنامه نویسی، طراحی صحنه، طراحی لباس، طراحی نور، طراحی صدا و موسیقی، تاتر عروسكی، پرفورمنس آرت و طراحی گرافیك و با حضور شورای مشاوران تخصصی و مشاوران واحد های مختلف مرکزمشاوره تئاتر از جمله :فرهاد مهندس پور ،حسن معجونی ، حمید پورآذری، سعید بهنام خانیکی، علی اصغر دشتی، محمد چرمشیر، افروز فروزند، سیامک احصایی، منوچهر شجاع، رضا مهدی زاده، گلناز گلشن، شیما میرحمیدی، ندا نصر،زهراصبری، مریم معینی، بابک میرزا خانی ، آنکیدو دارش، فرشاد فزونی، آیدین الفت، بامداد افشار ،دکتر محمد باقر ضیایی ، امیر راد، رامین اعتمادی بزرگ، علی اتحاد، اشا صدر، امیر اسمی، فرهاد فزونی فعالیت می کند.

*گالری مستقل

گالری مستقل تهران نیز به تازگی فعالیت هنری خود را به صورت متمرکز و مستمر آغاز کرده است که در گام نخست میزبان نمایشگاه عکس «گاه» سمیه ایمانی بوده و در ادامه نمایشگاه های مختلف و متنوعی را در حوزه هنرهای تجسمی خواهد داشت که مهمترین آنها نمایشگاه عکس های سیف اله صمدیان از عباس کیارستمی خواهد بود.

*پلاتو مستقل

مجموعه مستقل تهران دارای دو پلاتوی 65  و 50 متری است که در 12 ماه فعالیت جدی خود (از شهریور ماه سال 95 تا شهریور ماه سال جاری) میزبان تمرینات 316 گروه تئاتر بوده است.

*ورک شاپ های از آموزش تا اجرا مستقل

مجموعه مستقل تهران با هدف استعدادیابی، اموزش و تولید نمایش، کارگاه هایی را طی فراخوانی راه اندازی کرد که در حال حاضر کارگاه سعید بهنام، رکسانا مهرافزون و کوروش نریمانی در حال برگزاری است که تولیدات نمایشی حاصل ان در نیمه دوم سال جاری اجرا خواهد شد.

همچنین در همین راستا حمید پورآذری و اصغر دشتی نیز کارگاه هایی را از آموزش تا اجرا برگزار خواهند کرد.١١:١٦ - يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٦٥٢٧٥    /    تعداد نمایش : ٢٨٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است