دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • با کارگردانی هومن سیدی - برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

با استقبال بیش از 50 هزار مخاطب ؛

دومین همایش تئاتر مردمی اربعین پایان یافت

سینمای نو > سرویس تئاتر        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، محراب محمدزاده تصریح کرد : برگزاری این همایش بدون حضور و حمایت همه جانبه کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری امکان پذیر نبود و خوشبختانه با همت دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد و دفتر استانی خوزستان توانستیم دومین دوره را طرح ریزی و اجرا کنیم.

محمدزاده با اشاره به اعزام 120 هنرمند در شاخه های تئاتر، عکاسی و مستند سازی ویژه این همایش اظهار داشت : طبق تجربه اولین دوره تعداد اثار عربی خود را افزایش دادیم که بسیار مورد استقبال موکب های عراقی و مخاطبان عرب زبان کشورهای مختلف قرار گرفت.

وی تصریح کرد: طی 60 اجرای گروه های نمایشی بیش از 50 هزار مخاطب از کشورهای مختلف مخاطب نمایش ها بودند و مخاطبان برخی کشورها خواستار ارائه اثار به زبان های دیگری هم بودند که از جمله ان مخاطبان کشورهای اذربایجان و ترکیه بودند. البته میزان مخاطبی که درگیر اجراهای ما شدند در مقابل دریای عظیم مردمی اربعین بسیار ناچیز است.

مدیر دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد ادامه داد: محوریت اثار این دوره از همایش ضمن پرداخت به مباحث عاشورایی براساس مفاهیم و مقاتل معتبر، به مباحث اتحاد جهان تشیع با تاکید بر مقاومت اسلامی بود و امید است هر ساله در این مسیر رشد محتوایی مشترک بیشتر و اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی در پایان گفت: پیاده روی اربعین حسینی اغازی بر حضور بین المللی تئاتر در مواجه با مخاطبان بیش از 70  کشور دنیا است که مولفه های فکری ان ها با ما منطبق است و این بار زبان هنر واسطه اتصالی ماست.

دومین همایش تئاتر مردمی اربعین ، روایت راهیان به همت دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری همزمان با پیاده روی اربعین حسینی در کشور عراق برگزار شد.١٠:١٠ - شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٦٥٢٥١    /    تعداد نمایش : ٣٢٠سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است