دوشنبه ٠٢ مهر ١٣٩٧

آخرین اخبار :

  • با کارگردانی احمدرضا معتمدی ، برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • با کارگردانی مسعود جعفری جوزانی - برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

جمعه 21 مهرماه ؛

نقاشی‌های آذر شریفی روی دیوار می رود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، وارونگی» مجموعه‌ای است که با نگاه انتقادی به مساله دخالت و دستکاری انسان در محیط زیست، رویکردهای آنتروپومورفیستی انسان در مواجهه با طبیعت را به نقد می‌کشد.

آذر شریفی ، هنرمند نمایشگاه «وارونگی» درباره این نمایشگاه می‌گوید:

«موضوع اصلی این مجموعه ، دیدگاه انسان‌محورانه‌ای که هرگونه دخالت و دستکاری در طبیعت را مجاز می‌شمارد. دیدگاهی که به انسان این حق را می‌دهد که حتی طبیعت را نیز برای دیگر موجودات جیره‌بندی کند و هر گونه تغییر دلخواهش را بر طبیعت اعمال کند. همانگونه که شگفتی‌های طبیعت بی‌نهایت است، پرداختن به آن نیز در آثار هنری می‌تواند بی‌نهایت باشد. هم می‌توان به گوشه‌ای از زیبایی‌های بکر آن پرداخت و هم به تغییراتی که توسط انسان در آن ایجاد شده، توجه کرد. مساله مهم در این آثار، طبیعتی است که به دست انسان دچار تحولات ناخوشایندی گردیده است. محیط زیستی که گاه جایی برای زیستن ندارد، ساختمان‌ها کم‌کم جای فضای سبز را گرفته اند و به نظر می‌رسد زباله‌ها قصد دارند جزئی از طبیعت باشند و تبدیل به وصله ناجور آن شده اند»

آثار ارائه شده در این نمایشگاه شامل ۸ تابلو در ابعاد مختلف اند( تعداد ۵ تابلو به ابعاد ۱۰۰در ۱۴۰ سانتیمتر، وتعدادسه ۳تابلو هر کدام به ابعاد ۱۳۰ در۱۰۰ ، ۱۸۰در ۱۳۰ و ۱۳۰ در ۱۵۲سانتیمتر) که با تکنیک رنگ و روغن بر روی بوم کار شده‌اند.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است:

«همیشه تعریف آنتروپومورفیستی انسان از زیبایی و خوبی با آنچه در طبیعت جریان دارد، یکی نیست و همین مساله باعث تخریب تدریجی طبیعت شده است. آنجا که پای منافع انسانی به میان می‌آید، طبیعت و موجودات غیرانسان آن نادیده گرفته می‌شوند تا میدان برای ابزارهای انسان‌ساخته بازتر گردد و دیری نمی‌پاید که انسان زمین را برای دیگر ساکنان آن جیره‌بندی کند. انسانِ سیری‌ناپذیر از تحولات، تا زنده است با دست بردن به چرخه طبیعی محیط، جای خوبی را با بدی و بدی را با خوبی بر طبق نظر خود تغییر می‌دهد و تعریف شخصی برای آنچه نمی‌پسندد و آسایشش را به هم می‌ریزد و آنچه می‌پسندد و برایش خوشایند می‌آید، برمی‌سازد. انسانِ بیگانه از خویش و از دنیا، طبیعت را نشناخته و از وارونگی نگاه و اندیشه‌اش طبیعت را مصدوم و مسموم خواهد کرد»

این نمایشگاه جمعه 21 مهر ، از ساعت 4 تا 8 عصر در گالری هپتا گشایش می‌یابد و تا چهارشنبه 26 مهر برقرار است. هپتا در خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده است.١٦:٥٠ - پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٦٤٥٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است