سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧

آخرین اخبار :

  • با کارگردانی بهمن فرمان آرا ، برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • با کارگردانی بهمن کامیار ، برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

در سالروز تولد هنرمند ؛

نکوداشت «عباس کیارستمی» برگزار می شود

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو "، در این مراسم که ساعت 17:30 در سالن استاد جلیل شهناز گشایش می‌یابد، علاوه بر سخنرانی‌ چند نفر از هنرمندان و دوستان کیارستمی، فیلم کوتاهی از قسمت‌های مختلف آثار سینمایی این هنرمند (1389-1349) به انتخاب امیر اثباتی، به همراه بخش‌هایی از گفت‌و‌گوی امیر اثباتی و محمودرضا بهمن‌پور با عباس کیارستمی در مدرسه‌ ویژه (1392)، با تدوین مهدی دوائی نمایش داده می‌شود.

نمایشگاهی از آثار طراحی گرافیک کیارستمی بخش دیگری از این مراسم نکوداشت است که در گالری استاد مرتضی ممیزـ خانه‌ هنرمندان ایران، عصر همان روز افتتاح شده و تا 9 تیرماه ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه ، 43 اثر شامل پوستر ، روی جلد کتاب و CD ، نشانه و نشانه‌نوشته ، طراحی تیتراژ و عکس به نمایش گذاشته می‌شود که تنها بخش کوچکی از آثار طراحی گرافیک اوست. این مجموعه با یاری ؛ امیر اثباتی، نگار اسکندرفر، علی بختیاری، علی بوستان، محمودرضا بهمن‌پور، ابراهیم حقیقی، آرش صادقی، سیف‌اله صمدیان، مجید عباسی، بهمن کیارستمی، معراج قنبری، آریا کسائی ، هیربد لطفیان ، سلما منشی‌زاده ، موزه‌ گرافیک ایران و مدرسه‌ ویژه گردآوری شده و امید است در آینده کامل‌تر شود.

رونمایی از کتاب «در ستایش زندگی عباس کیارستمی»، دستاورد دیگر این مراسم، حاصل گفت‌و‌گوی امیر اثباتی و محمودرضا بهمن‌پور با عباس کیارستمی در مدرسه‌ ویژه در 31 خرداد 1392 است که به همراه آثار گرافیک ایشان، به کوشش امرالله فرهادی در 132 صفحه گردآوری شده و توسط انتشارات ویژه‌نگار و با همکاری انتشارات نظر منتشر می‌شود.

این مراسم با یاری و همکاری ؛ انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران ، خانه هنرمندان ایران، موسسه‌ فرهنگی پژوهشی چاپ و نشر نظر، بنیاد ممیز، نشریه‌ طراحی گرافیک نشان، نشر 7 رنگ، شرکت چاپ فرارنگ آریا و شرکت مشاور طراح مدیا برگزار می‌شود و مدیر هنری آن هیربد لطفیان است.١٤:١٤ - دوشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦١٦٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٣سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است