سه شنبه ٠٥ مهر ١٤٠١

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • در سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

با موضوع مواد مخدر ؛

5 کارگاه‌ آموزشی در جشنواره "یاریگران زندگی" برگزار می شود

سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از واحد ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، سیدسعید کاتبی رئیس اداره پیشگیری در محیط خانواده گفت: هنر سینما به واسطه تاثیرگذاری مهمترین هنرهاست. فیلم و سریال، قادرند مفاهیم مختلف در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی، جامعه‌شناختی و ... را به مخاطب منتقل کنند. در دومین جشنواره "یاریگران زندگی" تلاش کردیم از بضاعتی که فیلم و سینما در اختیارمان قرار می دهد در جهت آگاهی بخشی به جامعه سینمایی استفاده کنیم تا در آثار تصویری، آنچه درباره مواد مخدر و اعتیاد ارائه می شود به واقعیت نزدیکتر باشد.

وی ادامه داد: اقداماتی که در حوزه مواد مخدر در کشور انجام می شود، دو بخش دارد. اقداماتی که مربوط به تولید و توزیع کنندگان است. اقدامات مقابله ای که در حوزه کشف و امحا و متلاشی و از این دست است. در بخش دیگر اقدامات مربوط به غیرتولیدکننده و توزیع کنندگان را داریم که باید به کاهش تقاضا بیانجامد. ما بر این اساس کارگاهای آموزشی را طراحی کرده ایم.

کاتبی افزود: پنج کارگاه در دو روز 13 و 14 تیرماه و زیر نظر مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی برگزار می شود. مسائلی که در این کارگاه ها مطرح می شود به این شرح است: کارگاه اول: مسائل حقوقی و قوانین درباره اعتیاد و معتادان، مواد مخدر و مواردی از این دست. کارگاه دوم: با مقابله با تولید و توزیع خرد و کلان مواد مخدر و ...در روز دوم کارگاه پیشگیری، کارگاه اقدامات درمانی و اهمیت مشارکت مردمی در کاهش ابتلا به اعتیاد برگزار می شد. این کارگاه‌ها با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی برگزار می‌شود.

رئیس اداره پیشگیری در محیط خانواده گفت: دو بازدید هم در حاشیه برگزاری کارگاهها خواهیم داشت. بازدید از نمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر و بازدید از کمپ ماده 16. آشنایی سینماگران با چنین مفاهیم و محیط هایی کمک می کند که اگر در فیلم ، مستند و سریالی درباره مواد مخدر، معتاد و مسائلی از این دست که بسیار شایع و مهم است صحبت می شود، تصویری که از اعتیاد و مسائل مربوط به آن ارائه می شود واقعی و راهکارهایی که برای درمان معتاد مطرح می شود، عملی و مفید باشد.

دبیر دومین جشنواره ملی "یاریگران زندگی" گفت: مهلت دریافت اثر تا 10 تیرماه امسال دارد و مراسم اختتامیه این رویداد هفته آخر تیرماه برگزار خواهد شد.

دومین جشنواره "یاریگران زندگی" با دبیری سیدسعید کاتبی با موضوع مواد مخدر و در 6 بخش برگزار می شود.١٦:١٣ - يکشنبه ٥ تير ١٤٠١    /    شماره : ٩٧٧١٨    /    تعداد نمایش : ٦٥سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است