يکشنبه ٠٣ بهمن ١٤٠٠

آخرین اخبار :

  •  پردیس تئاتر شهرزاد
  • در سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

داور بخش موسیقی نواحی جشنواره موسیقی جوان ؛

نسل جوان بایستی به موسیقی آوازهای خراسان بیشتر توجه کنند

سینمای نو > سرویس موسیقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان ، حسین رحمت اللهی داور بخش موسیقی نواحی شاخه شرق و جنوب خراسان درباره تاثیر برگزاری جشنواره در ایجاد انگیزه بین نسل جوان و توجه به موسیقی بومی گفت: خوشبختانه جشنواره موسیقی جوان توانسته تاثیر بسیار خوبی در بین جوانان منطقه داشته باشد به طوری که بسیاری به موسیقی اجدادی‌شان توجه کردند و تشویق شدند که موسیقی های منطقه خود را اجرا کنند.

در واقع جوانان منطقه خراسان به واسطه شور و اشتیاقی که جشنواره موسیقی جوان ایجاد کرده ،به موسیقی اصیل منطقه خودشان نزدیک شدند.

وی ادامه داد: موسیقی نواحی هر منطقه به واسطه برگزاری جشنواره موسیقی جوان به شهرهای دیگر رفته و به نوعی باعث معرفی آن به دیگر مناطق شده است از طرفی موسیقی های بسیاری به خاطر جشنواره شناسایی شده اند و برخی مکان ها که خیلی به دنبال موسیقی شان نبودند به این هنر روی آوردند و هم اکنون عرض اندام هم می کنند.

رحمت اللهی با اشاره به سطح کیفی شرکت‌کنندگان در جشنواره موسیقی جوان گفت: شرکت‌کنندگان در بخش نوازندگی بسیار رشد کرده اند اما متاسفانه در بخش خوانندگی خیر.هر چند که خوانندگی مقداری ذاتی است اما از آنجایی خوانندگی در موسیقی خراسان مقداری سخت است ورود به این حوزه برایشان مشکل است.

داور بخش موسیقی نواحی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان ؛موسیقی پاپ را یکی از عوامل عدم توجه نسل جوان به موسیقی بومی منطقه خود دانست و بیان داشت:متاسفانه اکثر جوان ها به موسیقی پاپ گرایش دارند و ترجیح می دهند دراین سبک خوانندگی داشته باشند تا موسیقی بومی منطقه‌شان . خیلی کم پیش‌ می آید که جوانان در منطقه خراسان به موسیقی و آوازهای بومی خود علاقه مند باشند ،مگر اینکه در خانواده ای هنرمند به دنیا آمده باشد که اشنایی داشته باشد و گرنه کمرنگ شده است.

وی ادامه داد:این مسئله بایستی ریشه ای حل شود و من معتقدم آموزش و پرورش می‌تواند نقش موثری در این زمینه داشته باشد به طوری که درسی را در برنامه آموزشی بچه ها قرار دهد که آنها را از طریق آن با موسیقی اصیل منطقه‌شان آشنا کنند.

رحمت اللهی در خاتمه خاطر نشان کرد: در حال حاضر گروههای بسیاری در منطقه شرق و جنوب خراسان فعال هستند و توجه‌شان بر موسیقی بومی است اما بایستی باتشویق و آشنایی جوانان با موسیقی و سازهای اصیل، توجه آن را به موسیقی اصیل منطقه خودمان جلب کنیم.١٧:٠٠ - جمعه ٥ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٩٤٠١٦    /    تعداد نمایش : ٢٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است